Sleva! JUNIOR SPORT DRINK 700G Zobrazit větší

JUNIOR SPORT DRINK 700G

Nový produkt

Iontový nápoj pro děti.

Více informací

365 Kč s DPH

-10%

405 Kč s DPH

 • citrón
 • lesní plody
 • pomeranč
 • Sypký prášek

Více informací

PENCO® Junior Sport Drink je ideální sportovní nápoj pro pravidelný trénink i běžný sport dětí od 6 let. Neobsahuje umělá barviva a konzervanty.

 1. Optimální pitný režim pro děti od 6 let
 2. Bez konzervantů a umělých barviv
 3. Energie ve formě vyvážené směsi prospěšných jednoduchých i složitých sacharidů
 4. Spektrum vitamínů s vysokým obsahem vitamínu C
 5. Široké spektrum minerálů

 ÚČINKY:

 1. Přispívá k udržení výkonnosti při intenzivním fyzickém výkonu
 2. Zvyšuje vstřebávání vody během fyzického výkonu
 3. Vyrovnává deficit vitamínů a minerálů
 4. Snižuje riziko dehydratace
 5. Oddaluje únavu díky vysokému obsahu vitamínu C

Dětský organizmus je velmi citlivý na ztráty tělesných tekutin a riziko dehydratace je vyšší než u dospělých. Při cvičení ve vlhkém a teplém prostředí bývají děti ohroženy více než dospělí. Dehydratace snižuje nejen výkon, ale je i zdravotním rizikem a proto je nutné tyto ztráty průběžně nahrazovat.Junior sport drink Penco

U dětí není plně vyvinut pocit žízně, produkce potu je nižší a obsahuje méně iontů Na+ a Cl-. Proto se k hydrataci dětí používají méně koncentrované nápoje s nižší osmolalitou. Děti musí dostatečně pít před zahájením tělesné aktivity, dále každých 10-15 min během aktivity a po jejím skončení doplnit ztráty tekutin a energie. Na optimální hydrataci závisí výsledný sportovní výkon nejen dospělých, ale i dětí.

Při běžném tréninku dětí doporučujeme pro rychlou rehydrataci hypotonický nápoj PENCO® Junior Sport Drink s osmolalitou nižší než je osmolalita normální krevní plazmy. Izotonický nápoj (cca 300mOsm/kg) je vhodný pro déletrvající výkony vysoké intenzity.

Relativní energetická náročnost chůze i běhu je u dětí výrazně vyšší než u dospělých. Větší energetickou potřebu zčásti pokrývá nápoj PENCO® Junior Sport Drink, který dodává energii ve formě jednoduchých cukrů a glukózových polymerů.

PENCO® Junior Sport Drink  navíc pomáhá vyrovnat případný deficit některých vitamínů a minerálů. Děti potřebují hlavně více železa a vápníku, u mladých sportovců je nutné zajistit i dostatečný příjem dalších minerálů ( Mg, Zn, J) nebo vitamínů, zejména vitamínu C.

PENCO® Junior Sport Drink  doporučujeme i  pro obsah fosfolipoproteinů, které mají příznivý vliv na žaludeční sliznici.

20 dalších produktů ve stejné kategorii: